»Sklep ustavnega sodišča jih je prizadel že lansko sezono, saj so po prepovedi utrpeli škodo na poljih. Pridelava brez fitofarmacevtskih sredstev namreč pomeni velik izpad dohodka na kmetijah, saj so pridelki bistveno manjši ter poškodovani od škodljivcev.«
»Na 42 odstotkih njiv, na več kot 30 odstotkih sadovnjakov in vinogradov, na 28 odstotkih površine oljčnikov, se ne bo se smelo uporabljati nobenih fitofarmacevtskih sredstev, tudi ekoloških ne.«
»Treba je postopno zmanjšati uporabo fitofarmacevtskih sredstev, če želimo zaščititi naravo, a ne smemo s tem zmanjševati pridelkov in samooskrbe.«
»To potrjujejo analize, ker mejne vrednosti fitofarmacevtskih sredstev niso bile nikoli presežene.«
»Pomembno je, da si prizadevamo za zmanjšanje rabe fitofarmacevtskih sredstev, saj ta sredstva povzročajo veliko okoljsko škodo.«
»Slovenija se je zavzemala za vsaj nekakšno omilitev uredbe, obenem smo pa vedno opozarjali, da so tudi kmetje in kmetijske organizacije naklonjeni zmanjšanju uporabe fitofarmacevtskih sredstev.«
»V vodi ni nobenih ostankov fitofarmacevtskih sredstev, težave so z drugimi, nekmetijskimi ostanki.«
»Uredba o zmanjšanju rabe fitofarmacevtskih sredstev, na primer, je zvenela zelo lepo, poetično.«
»V Sloveniji smo v preteklosti dosegli velik napredek pri uporabi fitofarmacevtskih sredstev. Pozdravljam zakonsko spremembo za nadaljnjo izboljšave. Dobro je tudi, da zakon vsebuje prve rešitve za uporabo brezpilotnih letalnikov.«
»Uporaba kontracepcijskih sredstev je včasih medicinsko potrebna za zdravje mater. V šeriatskem zakoniku je uporaba kontracepcijskih sredstev dovoljena, če obstaja nevarnost za življenje matere. Zato popolna prepoved kontracepcijskih sredstev ni pravilna.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju